Szpitale w ogniu kampanii

17 października 2007
Burza wokół problemu prywatyzacji szpitali także w Radomiu. Marek Suski (PiS) atakuje Ewę Kopacz (PO), a parlamentarzyści Platformy komentują sprawę podczas konferencji w ...szpitalu, gdzie odwiedzili senatora Andrzeja Łuczyckiego. Koledzy z PO odwiedzili senatora w szpitalu


Marek Suski ponownie (wczoraj po raz pierwszy podczas radomskiej debaty liderów list) zarzucił PO i szczególnie Ewie Kopacz, że jest zwolenniczką prywatyzacji szpitali, a jako dowód rozdał dziennikarzom artykuły z wypowiedziami posłanki na ten temat. - Jesteśmy przeciwni prywatyzacji szpitali -  podkreślał Suski. - A Platforma kłamie, że nie chce prywatyzować.

Na dopowiedź PO nie trzeba było długo czekać. Udzielili jej: Bronisław Komorowski i senator Krzysztof Piesiewicz, którzy przyjechali do Radomia, by odwiedzić leżącego po wypadku w szpitalu senatora Andrzeja Łuczyckiego, a także wesprzeć go w kampanii wyborczej. - Proszę się zapoznać z projektem ustawy autorstwa PiS o ZOZ-ach, który przewiduje ich przekształcenia w spółki kapitałowe. Ale my nie czynimy PiS-owi z tego zarzutu, bo 90 proc. lekarzy rodzinnych jest już sprywatyzowanych, a stomatologia w 100 procentach. Oczekujemy od PiS-u wyłącznie mniejszej dozy hipokryzji. Jak można bowiem mieć w szufladzie taki projekt i zarzucać nam chęć prywatyzacji? Faryzeusze mogliby się uczyć od PiS-u, mogliby brać u nich korepetycje – komentował Bronisław Komorowski.

Senator Krzysztof Piesiewicz zachowanie politycznych przeciwników nazwał „obrzydliwością”. - Mówią ludziom, że jak szpitale będą prywatne, to oni nie będą mieli się gdzie leczyć. To typowa komunistyczna propaganda – argumentował. - We Francji, gdzie służba zdrowia jest bardzo dobrze zorganizowana są szpitale uniwersyteckie, kościelne, prowadzone przez fundacje, państwowe i prywatne. Granie tym problemem oraz służbami specjalnymi w kampanii wyborczej jest nie do przyjęcia - mówił Piesiewicz.