Tag: MZDiK
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością dostosowania komunikacji do zmieniającego się zapotrzebowania, od dzisiaj, 31 marca i wtorku, 1 kwietnia, aż do odwołania część kursów będzie obsługiwana dwoma autobusami.
Trwają ostatnie prace montażowe przy instalowaniu ładowarek pantografowych dla autobusów elektrycznych na pętlach na Południu i Gołębiowie I. Równocześnie w fabryce Solarisa w podpoznańskim Bolechowie trwa produkcja pojazdów dla Radomia.
Zmiany w komunikacji miejskiej: sobotnie rozkłady tylko na liniach 2, 4, 7, 9, 11 i 25.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością dostosowania kursowania autobusów do zmienionego zapotrzebowania na przewozy, od poniedziałku, 30 marca, nastąpią kolejne zmiany. Rozkłady sobotnie będą tylko na liniach 2, 4, 7, 9, 11 i 25.
Koniec robót w Milejowicach. „Szóstka” dojedzie do pętli
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zakończeniem robót drogowych w Milejowicach od soboty, 28 marca, zostanie ponownie uruchomiona pętla Milejowice/ Kasztanowa. Autobusy linii 6 będą jeździły zgodnie z opisami w rozkładzie.
Budują kanalizację na rondzie Popiełuszki. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu kołowego
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z budową kanalizacji na rondzie Popiełuszki (w ramach przebudowy dróg krajowych nr 9 i 12), od dzisiaj, 25 marca, do odwołania zostaną tam wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego.
Na terenie pomiędzy ulicami Warszawską, Witosa i Rataja powstaje ponad dwa kilometry nowych jezdni. Mają one zapewnić obsługę komunikacyjną strefy przemysłowej. Nowe firmy zostaną wybudowane w miejscu opuszczonych dawno temu ogródków działkowych.
Komunikacja miejska. Od środy nastąpią kolejne zmiany
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością dostosowania kursowania autobusów do zmienionego zapotrzebowania na przewozy, od środy, 25 marca, nastąpią kolejne zmiany. Rozkłady sobotnie będą na liniach 1, 2, 4, 7, 9, 11, 13 i 25.
W Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji też dmuchają na zimne. Najpierw w autobusach wyłączono tzw. ciepły przycisk, a teraz wprowadzono kolejne ograniczenia: kierowcy nie sprzedają biletów, a od soboty, 14 marca w pojazdach będą z kolei mogły być zagrodzone przednie pomosty.
Nie można korzystać z „ciepłego” guzika w autobusach miejskich. Drzwi otwiera tylko kierowca. Decyzja o wyłączeniu system jest podyktowana zagrożeniem koronawirusem. – To profilaktyka i konieczność przewietrzenia pojazdów – wyjaśnia MZDiK.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami przy rozbudowie ulicy Szydłowieckiej, od wtorku, 10 marca, do odwołania zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek pomiędzy ulicami Kielecką a Nadrzeczną. Zostaną wyznaczone objazdy.















