Uciekając przed policjantami uderzył autem w słup energetyczny. Miał przy sobie narkotyki

15 września 2022

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Starej Błotnicy. Mężczyzna spowodował kolizję, był nietrzeźwy i prowadził auto mimo zakazu, a na dodatek miał przy sobie narkotyki. Trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa, 22-letni mieszkaniec Radomia odpowie przed sądem.

 

 

fot. KPP Białobrzegi

 

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. - Funkcjonariusze wydziału kryminalnego białobrzeskiej komendy podczas patrolowania Starej Błotnicy zauważyli kierowcę audi, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej linii ciągłej. Mimo podawanych sygnałów, kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg, a po chwili mężczyzna kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i na skrzyżowaniu uderzył w słup energetyczny - relacjonuje : mł. asp. Ewa Kozyra z KPP w Białobrzegach.

Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Radomia był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad  promil alkoholu  w jego organizmie. Mężczyzna był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas kontroli policjanci znaleźli w aucie narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. 22-latkowi grozi odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych , posiadanie narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej.

kat

Tags