Ukradł samochód i spowodował kolizję drogową. Był kompletnie pijany

15 czerwca 2022

41-latka, który ukradł samochód i spowodował nim kolizję zatrzymali policjanci z Grójca. Jakby tego było mało, mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W niedzielę przed północą dyżurny grójeckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Armii Krajowej w Grójcu. Według zgłoszenia prawdopodobnie pijany kierowca spowodował kolizję drogową. Na miejsce natychmiast ruszyli funkcjonariusze drogówki. Po przyjeździe mundurowi zastali rozbite auto oraz 41-letniego mężczyznę. Był on kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Szybko wyszło na jaw, że to nie koniec jego kłopotów… - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KMP w Grójcu.

Okazało się, że ford transit, którym kierował 41-latek, był kradziony. Mężczyzna ukradł pojazd z posesji w Woli Krobowskiej, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie innemu uczestnikowi ruchu, doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego odpowie za spowodowanie kolizji. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

kat

 

Tags