W drugiej połowie roku gotowy będzie nowy pawilon szpitala w Pionkach

2 maja 2021

Zgodnie z harmonogramem postępują roboty w nowym pawilonie szpitala powiatowego w Pionkach. Oznacza to, że powinny skończyć się za kilka miesięcy. W nowym obiekcie znajdzie się m.in. izba przyjęć, blok operacyjny i poradnie zabiegowe. Tu będzie także działać nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz pracownie diagnostyki obrazowej.

 

Fot. Starostwo Powiatowe Radom

 

Budowa nowego pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku. Wykonawca na zakończenie prac dostał 12 miesięcy. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Jak informuje rzecznik starostwa Marcin Genca w tej chwili prawie gotowa jest elewacja zewnętrzna nowego budynku. Trwają prace ziemne związane z wykonywaniem instalacji zewnętrznych. Zakończyło się tynkowanie pomieszczeń i klatek schodowych wewnątrz budynku, teraz montowane są również wszelkie instalacje, wykonana została też większość ścianek działowych. Na poziomie "zero" zostały zrobione posadzki betonowe – obecnie prace trwają na poziomie 1.

W nowym pawilonie zabiegowym znajdować się będą m. in.: blok operacyjny, oddział chirurgii z pododdziałem ginekologii, izba przyjęć; poradnie zabiegowe: chirurgiczna, ginekologiczna, endoskopowa, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, podręczne laboratorium; pracownie: tomografii komputerowej, RTG, USG, a także centralna sterylizatornia, stacja mycia wózków, szatnie personelu i pomieszczenia techniczne.

- Na budowę pawilonu Starostwo Powiatowe pozyskało już ponad 30 mln zł dofinansowania rządowego. To pieniądze z różnych źródeł, m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i rezerwy ogólnej - wyjaśnia Marcin Genca.

bdb

Tags