W niecałą godzinę z Radomia do Warszawy. Pociągi Intercity pojadą wreszcie z prędkością do 160 km/h

6 maja 2023

To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących pociągami Intercity z Warszawy do Radomia, w tym potencjalnych pasażerów radomskiego lotniska ze stolicy i okolic. Od 11 czerwca, czyli od dnia kiedy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, składy IC na tej trasie będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Obecnie czas podróży pociągami PKP Intercity z Warszawy Zachodniej do stacji Radom Główny wynosi 65-68 min, składy Kolei Mazowieckich pokonują tę trasę w 1 godz. i 40 min.

Jak dowiedział się Kolejowy Portal, od 11 czerwca wraz z wprowadzeniem wakacyjnej korekty rozkładu jazdy, pociągi na całym odcinku Warszawa Okęcie – Radom Główny pojadą z prędkością do 160 km/h.

- Ograniczenie prędkości ze względów bezpieczeństwa będzie obowiązywało jedynie przy przejeżdżaniu przez most kolejowy w Warce i przy wjeździe na stację Radom Główny – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. W sumie pociągi będą mogły przyspieszyć z obecnych 120 km/h do 160 km/h na odcinku blisko 85 km.

Zgodnie z opublikowanym już rozkładem jazdy na 12 czerwca, najszybsze połączenie PKP Intercity między stacjami Warszawa Zachodnia – Radom Główny wyniesie 54 min., to o 11 min. krócej niż teraz.

kat

Tags