• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W sobotę otwarty dzień w skarbówkach

4 marca 2011
Nie wiesz jak wypełnić PIT i rozliczyć się z fiskusem? Dla wielu osób to nadal droga przez mękę. Dlatego w najbliższą sobotę (5 bm.) przez kilka godzin urzędnicy będą pomagać przy wypełnianiu zeznań podatkowych. Oba radomskie urzędy skarbowe organizują Dzień Otwarty.

 

Jak wypełnić? Urzędnicy pomogą W sobotę, godzinach 9 - 13 podatnicy będą mogli uzyskać informacje z zakresu rozliczeń z podatku dochodowego za 2010r., pobrać formularze i broszury informacyjne, a także złożyć zeznania i dokonać w kasie wpłaty należnego podatku. - Aby ułatwić interesantom złożenie zeznań podatkowych nasi pracownicy służyć będą pomocą przy ich sporządzaniu. Ponadto będą mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji dotyczących rozliczania dochodów z zagranicy i zwrotu podatku VAT z tytułu zakupu materiałów budowlanych (VZM) - informuje Piotr Stysiek, naczelnik I Urzędu Skarbowego przy ul. Zbrowskiego.

Funkcjonować będzie także informacja telefoniczna pod numerami:
- 48 36 81 400 - informacja celna
- 48 36 81 484 - informacja w zakresie podatku dochodowego
- 48 36 81 474 - informacja w zakresie rozliczania dochodów zagranicznych
- 48 36 81 485 - informacja w zakresie podatku od towarów i usług
- 48 36 81 479 - informacja w zakresie zwrotu podatku VAT z tytułu zakupu materiałów budowlanych.

Podczas Dnia Otwartego o godz. 10 w sali konferencyjnej (pokój 326) odbędzie się szkolenie nt. "Zasad sporządzania zeznań podatkowych za 2010r. przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej z uwzględnieniem ulg podatkowych".  W szkoleniach może uczestniczyć każdy, wcześniej jednak powinien potwierdzić swój udział do 4 marca br. pod numerem tel. 48 36 81 435 bądź osobiście w pokoju 205.

Drugi Urząd Skarbowy przy ul.Toruńskiej również zaprasza 5 marca. - Przygotowaliśmy 18 stanowisk pracy do wprowadzania „od ręki” zeznań podatkowych, 6 stanowisk informacyjnych. Pracownicy urzędu, w odpowiednio oznakowanych punktach sali obsługi, będą udzielać pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych - mówi Aneta Kargulewicz z II US.

Tu także uruchomione zostaną telefony informacyjne. I tak: - 48 36 03 061 wew. 436, 437, w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych, rozliczania i wypełniania zeznań rocznych za 2010 r., - 48 36 03 061, wew. 433 w zakresie rejestracji podatników NIP.

Ponadto o godz. 10.30 w sali narad na antresoli (pokój nr 133) przedstawiona zostanie prezentacja multimedialna. - Podatnicy będą mogli uzyskać informacje w zakresie składania zeznań rocznych przez internet, poznać zasady przesyłania zeznań drogą elektroniczną - wylicza Kargulewicz. Podkreśla, że interesanci mogą przyjść do urzędu z dziećmi. - Zorganizujemy dla nich konkurs plastyczny pod hasłem ”Szybki PIT – po co są podatki?”, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do zainteresowania się tematyką wypełniania obowiązków podatkowych. Będą atrakcyjne nagrody - zapewnia.

Więcej informacji pod adresami: I Urząd Skarbowy w Radomiu, II Urząd Skarbowy w Radomiu.

(raa)