• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wandal grasował na osiedlu Południe. Niszczył i okradał samochody

18 maja 2021

Uszkodził około 30 pojazdów, a do trzech się włamał i ukradł różne przedmioty. Wpadł w ręce policjantów z trzeciego komisariatu. Trafił do celi, a następnie usłyszał zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Takie szkody poczynił wandal ponad tydzień temu (fot. Straż Miejska Radom)

 

- W piątek rano policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące uszkodzonych pojazdów na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzeń, okazało się, że uszkodzono około 30 pojazdów wybijając w nich szyby. Jak ustalono, sprawca włamał się do trzech samochodów i ukradł m.in. telefon, portfel z dokumentami, a także poduszkę i koc. Jeszcze tego samego dnia 34-letni mieszkaniec Radomia został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Doprowadzono go do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu i wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Jak już pisaliśmy, do podobnych incydentów doszło 7 maja; wandal również uszkodził ponad 30 aut zaparkowanych m.in. na Osiedlu XV-lecia i Gołębiowie II, wybił też szybę w oknie urzędu miejskiego i zniszczył wiatę przystankową przy ul. Paderewskiego. Sprawca również został zatrzymany.

kat

Tags