• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomo, kto poprowadzi restaurację w Kamienicy Deskurów. To stowarzyszenie „Razem”

20 czerwca 2021

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” poprowadzi restaurację w zrewitalizowanej kamienicy Deskurów na Mieście Kazimierzowskim. Organizacja wygrała przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Lokalami, który sprawuje pieczę administracyjną nad obiektem w Rynku.

 

W kamienicy będzie restauracja

 

Restauracja zajmie ponad 240 m kw. - Od początku zakładaliśmy, że część pomieszczeń w odnowionej kamienicy będzie przeznaczona na działalność komercyjną, w tym gastronomiczną. Jest to niezbędne, by  ożywić Miasto Kazimierzowskie. Oczywiście, w warunkach przetargu zawarliśmy zapisy mówiące o tym, że lokal swoją działalnością i wystrojem musi wpisywać się w charakter zrewitalizowanej kamienicy. Ma to też być miejsce organizacji wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych, które będą oddziaływały na najbliższe otoczenie - wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W kamienicy Deskurów na najemców czeka jeszcze lokal przeznaczony na kawiarnię oraz na działalność handlowo-usługową. Dotychczasowe przetargi nie doprowadziły do wyłonienia najemców.

Przypomnijmy: kamienica Deskurów została już udostępniona na działalność kulturalną; od ponad tygodnia można oglądać w niej wystawę „Portrety i metafory życia” przygotowaną przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Po wakacjach kolejne pomieszczenia będą zagospodarowywane przez Centrum Organizacji Pozarządowych i radomskie stowarzyszenia. Różnorodne pomysły na ich wykorzystanie zgłosiło w trakcie konsultacji ponad 30 organizacji.

kat, bdb

Tags