Włamali się do myjni samochodowej i ukradli kasetę z pieniędzmi. Sprawców pomógł wytropić pies

2 lutego 2023

Dwaj mężczyźni włamali się do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego. Ich łupem padła kaseta z pieniędzmi, telewizor, wiatrówka, oraz 18 butelek wódki. Sprawców przy pomocy psa tropiącego zatrzymali policjanci z lipskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem.

 

fot. KPP LIpsko

 

- Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Lipsku doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Nieznani wówczas sprawcy włamali się do automatu urządzenia odkurzającego i automatu ze środkami czystości znajdujących się na terenie bezdotykowej myjni samochodowej, zabierając metalową kasetę z pieniędzmi. Spowodowali łącznie straty w wysokości ponad 6 tys. zł. Tego samego dnia wybijając szybę włamali się do domku letniskowego, skąd dokonali zaboru telewizora, wiatrówki oraz 18 butelek wódki na stratę 1,5 tys.zł - informuje asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci wytypowali sprawców włamania i kradzieży. - Potwierdził to użyty na miejscu pies służbowy policji, który doprowadził do miejsca zamieszkania sprawców. Pod wskazanym adresem odnaleziono przedmioty pochodzące z miejsca kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, byli to dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 32 i 26-lat, którzy zostali zatrzymani - dodaje asp. Karasińska.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do przedstawionych zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags