Za szyyybko na skuterze

24 sierpnia 2007
Amatorzy jazdy na skuterach i motocyklach pod czujnym okiem policji. Radomska drogówka skontrolowała ich już po raz kolejny. Skontrolowano wiele skuterów


Podczas akcji przeprowadzonej  na osiedlach: Michałów, Gołębiów I i II  policjanci kontrolowali kierowców motorów i skuterów. - Sprawdzono 11 motocyklistów i motorowerzystów. Zatrzymano jeden dowód rejestracyjny za zły stan techniczny skutera – wyjaśnia rzecznik radomskiej policjii Rafał Jeżak.

To kolejna tego typu akcja. Poprzednia miała miejsce pod koniec lipca. - Sprawdzono wtedy 20 motocyklistów i motorowerzystów, nałożono dwa manaty, w tym jeden za 800 zł oraz zatrzymano dwóch pijanych kierowców – przypomina Jeżak.

Skuterów na radomskich drogach jest coraz więcej, bo pojazd po pierwsze jest stosunkowo niedrogi, a po drugie mogą nim kierować młodzi ludzie, którzy ukończyli 13 lat. Policjanci podkreślają, że choć pojazdy te mają fabryczne blokady nie pozwalają na rozwinięcie zbyt dużej prędkości to jednak wielu fanów szybkiej jazdy potrafi sobie z nimi poradzić. - Dlatego widzimy na ulicach tak wielu szalejących młodych kierowców skuterów. - dodaje Jeżak.