Zabytkowa Rogatka znowu służy sztuce. Na wystawie są obrazy pracowników UTH

10 października 2021

Sztuka na nowo zawładnęła Rogatką przy ul. Malczewskiego. Miasto udostępniło zabytkowy budynek Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu. Na inauguracyjnej wystawie prezentowane są obrazy pracowników wydziału sztuki uczelni.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

- Będziemy chcieli podtrzymać zasadę, która obowiązywała w tej galerii przez poprzednie 16 lat jej działalności i pozwalała prezentować tu prace twórców związanych ze szkolnictwem artystycznym. Dziękuję prezydentowi Radomia i rektorowi uczelni za to, że przyczynili się do powrotu akademickiej galerii do tego budynku - podkreśla dziekan Wydziału Sztuki UTH prof. Andrzej Markiewicz.

Przypomnijmy: zabytkowa rogatka to budynek należący do miasta, który w ostatnim czasie został gruntownie wyremontowany. - Było kilka różnych pomysłów na wykorzystanie tego budynku. Cieszę się, że ostatecznie znów będą tu prezentowane prace artystów. Dzisiaj w Radomiu każde miejsce, w którym można udostępniać sztukę, jest na wagę złota. Mam też nadzieję, że tak jak ustalaliśmy z władzami uczelni, będzie to miejsce dostępne na co dzień i będzie dobrze służyło wszystkim, którzy są zainteresowani sztuką - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.  - Mamy nadzieję, że ta bardzo dobra obecnie współpraca z uczelnią będzie się rozwijała w wielu innych dziedzinach, m.in. edukacji czy współpracy z biznesem - dodaje wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Źródło: UM Radom

Tags