• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zakaz opuszczenia domu przez 46-latka. Stosował przemoc i groził pozbawieniem życia żonie i matce

16 września 2021

46-latek awanturował się i był agresywny. Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i matką. Zgodnie z nowymi przepisami otrzymał policyjny nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

 

 

 
W miniony wtorek po godz. 19 policjanci z posterunku w Ciepielowie interweniowali wobec agresywnego mężczyzny. - 46-latek pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domową, w trakcie której szarpał, pchał i groził pozbawieniem życia swojej żonie i matce. Wczoraj funkcjonariuszei nakazali agresywnemu mężczyźnie opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu. Został także wydany wobec niego zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Za niestosowanie się do zakazu lub nakazu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - informuje mł. asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku..

Wydanie nakazu przez policję było możliwe dzięki ustawie tzw. antyprzemocowej, która weszła w życie w listopadzie ubiegłego roku. - Zgodnie z nowymi przepisami również policjanci mają możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy będą mogły być wydane łącznie i będą natychmiast wykonalne - wyjaśnia asp. Karasińska.

kat

 

 

Tags