Zamkną skrzyżowanie ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego. „Trzynastka” pojedzie przez Limanowskiego

22 listopada 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z inwestycją Wodociągów Miejskich, od czwartku, 24 listopada zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego. Autobusy linii 13 będą kursowały objazdem przez ulicę Limanowskiego. I tak będzie – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy – aż do świat Bożego Narodzenia.

 

 

Pierwszy etap zadania Wodociągów Miejskich będzie polegał na zamknięciu dla ruchu skrzyżowania ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego (po zachodniej stronie budynków Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy i - w miarę możliwości - dojazdu do posesji. Oznakowany objazd zostanie poprowadzony w obu kierunkach ulicami Maratońską, Limanowskiego oraz Suchą. Ruch lokalny będzie natomiast odbywał się w obu kierunkach ulicami Stasieckiego (także na wprost), Sikorskiego, Kamienną i Zalewową.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy miejskie linii 13 zostaną do odwołania wycofane z ulic: Maratońskiej, Dębowej i Kosowskiej. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką, czyli dawną trasą na Borkach. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku ulicy Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Następujące przystanki nie będą obowiązywały dla linii 13: Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku ulicy Limanowskiego). Na trasie objazdowej będą natomiast obowiązywały następujące przystanki: Limanowskiego / Maratońska 11 i 12 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku ulicy 1905 Roku) oraz Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku ulicy Wośnickiej).

Ze względu na objazd zostanie jednocześnie skorygowany rozkład linii 13.

Inwestorem robót ziemnych zaplanowanych do realizacji w tej części Borek są Wodociągi Miejskie w Radomiu. Według zapowiedzi wykonawcy zadania zakończenie tego etapu jest przewidywane przed świętami Bożego Narodzenia.

Tags