A to seler!

7 czerwca 2007
„A na stole/daję słowo/  było bardzo selerowo:/ seler w majonezie z płotką/ oprószony świeżą natką/ obok seler gotowany/ przystrojony bakłażanem/ napój „cza-cza” (seler z jabłkiem) /seler uduszony z rakiem/ dwie sałatki selerowe/ i z selera trzy schabowe” (...) Wystawa prac konkursowych


Takie potrawy – z selera – przygotowała dla litewskiego księcia Miecia, bohaterka bajki Walentyny Pawelec, którą ilustrowali uczniowie kilku radomskich szkół i podstawówki z Gulina. Jak zwykle podsumowanie konkursu odbyło się w klubie „Igrek” SM Budowlani na początku czerwca, tak by uczestnicy mogli spotkać się także z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

- Tym razem mamy nieco mniej, bo około 50 prac. Kiedy organizujemy świąteczny konkurs zimą, oceniamy nawet 150 – wyjaśnia kierowniczka klubu Zofia Filipowska.aktualnosci0607/070607igrek02.jpg

Jury nagrodziło aż 30 dzieł uczniów ze szkół nr 26, 32 i z Gulina. Ale upominki otrzymali wszyscy. Także ci, którzy potrafili odpowiedzieć na pytania dotyczące „Baśni o selerze”: z jakich ryb przyrządzała Miecia potrawy? Co to jest zajazd (tam się dzieje akcja baśni)? Z czego był przygotowany napój „cza-cza”?

Wszyscy, którzy przyszli na spotkanie do „Igreka” oklaskiwali też występy hip-hopowych formacji tanecznych, działających w klubie.