Śmierć Lucyny Wiśniewskiej w wypadku. Prokuratura postawiła zarzut mieszkańcowi Opatowa

21 marca 2023

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w którym zginęła Lucyna Wiśniewska, była posłanka i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, usłyszał 59-letni mieszkaniec Opatowa. Mężczyźnie, który nie przyznaje się do winy, grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

fot. OSP Bujak

 

Przypomnijmy: do tragicznego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w Modrzejowicach na DK 12. S kierująca mercedesem Lucyna Wiśniewska skręcała z głównej drogi w drogę podporządkowaną. W samochód uderzyło wyprzedzające ją volvo. Pasażer mercedesa, mąż dr Wiśniewskiej nie ucierpiał w wypadku. 58- letni kierowca volvo i pasażer tego auta zostali odwiezieni do szpitala.

- W oparciu o całość zgromadzonego materiału dowodowego, w tym również uzyskaną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego Prokuratura Rejonowa Radom Zachód przedstawiła 59-letniemu mieszkańcowi Opatowa zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które polegało na tym, że kierując samochodem marki Volvo podjął niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanych skrzyżowaniu kilku jadących pojazdów i jadąc z nadmierną prędkością 151 km/h, doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem marki Mercedes, którym kierowała Lucyna Wiśniewska. Doprowadził tym samym do nieumyślnego wypadku w następstwie którego na skutek obrażeń śmierć poniosła Lucyna Wiśniewska - mówi Agnieszka Borkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Jak dodaje rzeczniczka, jest to przestępstwo określone w artykule 177, par. 2 Kodeksu karnego, zagrożone karą od  sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. - Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator zatrzymał podejrzanemu uprawnienia do kierowania pojazdami - zaznacza Agnieszka Borkowska.

Prokuratura gromadzi jeszcze materiały na temat karalności podejrzanego i przeprowadzi czynności kończące postępowanie, a następnie skieruje do sądu akt oskarżenia.

bdb

 

 

 

Tags