Hip-hop to ich pasja

21 czerwca 2007
Ćwiczą wytrwale, prezentują się we własnym gronie, potem jadą na turnieje i zawody. Wracają z czołowymi miejscami, wyróżnieniami i pucharami. Teraz zostały docenione jeszcze raz. Tancerki w pełnym składzie


Kilkadziesiąt dziewcząt  i jeden chłopiec tworzą trzy grupy wiekowe zespołu tańca nowoczesnego „Igrek”. Nazwę wziął od klubu SM Budowlani, gdzie na co dzień trenuje. W minionym sezonie tancerze wywalczyli czołowe miejsca na zawodach w Suchedniowie, Skarżysku Kamiennej i Radomiu.Gartulacje od prezesa

- Serdecznie wam gratuluję – mówił na specjalnym spotkaniu do dzieci i młodzieży prezes SM Budowlani Marek Kraszewski i wręczał wszystkim symboliczny mały pucharek. - Życzę wam – w imieniu władz spółdzielni, mieszkańców, byście nadal mogli rozwijać tutaj swoje zainteresowania i pasje. Bo same nagrody  nie są najważniejsze.

Prezes Kraszewski zapewnił też, że juz niebawem zespół będzie miał lepsze warunki do treningów – w klubie zostaną zamontowane duże lustra.

Dziewczęta potwierdzają: taniec nowoczesny, a szczególnie rodzaj który uprawiają – hip-hop – to ich prawdziwa pasja. Magda Wałas i Luiza Wójcik są w zespole od 5  i 6 lat, podobnie ich koleżanki ze starszej grupy – Kasia Kwiatkowska i Monika Filipowska. Róża Chudzik, Ola Tuszyńska i Ola Olszewska dołączyły dwa lata temu. - Lubimy ten taniec, bo ma bardzo dużo swobody, luzu. Jest prawdziwie młodzieżowy – przekonują zgodnie. - Poza tym – dodają – ważny jest strój – taki codzienny, uliczny. Nie trzeba się stroić w dziwne suknie.

Nastolatki cenią sobie też atmosferę w klubie i opiekę trenerską niewiele od nich starszej Sylwii Żołądkiewicz.