Kolorowo, bajkowo, pożytecznie

18 października 2006
   Zabawowe autobusy zajechały w swej kolejnej wyprawie po radomskich osiedlach na Gołębiów I. Dzieci miały świetną zabawę i naukę.

   Nawet 5,5-letni Mikołajek z wielkim zainteresowaniem zasiadł do jednego zkomputerów zainstalowanych w autobusie. - Wiem co to komputer, w domu pracuja przy nim mama i tata - powiedział nam z dumą.

   Do autobusowych komputerów było chyba najwięcej chętnych, tu by zasiąść przed monitorem trzeba było troszkę poczekać. Za to do woli dzieciaki z osiedlowych przedszkoli i szkół, bywalcy spółdzielczego klubu "Gołębiów" mogli do woli wybrać zabawy pod kolorowym namiotem, uczyć się chodzić na szczudłach, czy ćwiczyc sprawność na ciekawych urządzeniach.

  Wszystkim pomagali wolontariusze współpracujący z organizatorami akcji - Stowarzyszeniem Rwańska 7 (a w jego ramach pedagogami ulicy) i Centrum Aktyności Lokalnej na Gołębiowie I. - Co tydzień jesteśmy na innym osiedlu - przypomina Beata Domaszewicz ze Stowarzyszenia.-  Na stałe zakotwiczyliśmy się w kilku punktach Radomia - Na Wolanowskiej, Mokrej. W Rynku jesteśmy w każy piątek.