PKP PLK budują nowe przystanki kolejowe w regionie radomskim

15 sierpnia 2022

W Dąbrówce Zabłotniej między Skarżyskiem Kamienną a Radomiem na linii nr 8.powstaje nowy przystanek kolejowy. Są już ściany peronu, ułożony jest nowy tor. PKP Polskie Linie Kolejowe podkreślają, że zapewni on wygodny dojazd do pracy i miejscowości wypoczynkowych.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

 - Nowy przystanek w Dąbrówce Zabłotniej ułatwi mieszkańcom dojazd w kierunku Radomia, Skarżyska-Kamiennej i Warszawy. W lipcu br. PLK rozpoczęły prace przy jego budowie. Wykonawca położył już nowy tor i ułożył ścianki pod budowę pierwszego z dwóch jednokrawędziowych, 200 - metrowych peronów. Na przystanku przewidziano wiaty, ławki, czytelne oznakowanie, tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy. Energooszczędne oświetlenie LED zapewni lepszą orientację także po zmroku. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe - wylicza Karol Jakubowski z PKP PLK.

Budowa przystanku została uwzględniona w rozkładzie jazdy i odbywa się przy utrzymaniu ruchu pociągów. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG – MOST z Warszawy. Inwestycja o wartości ok. 4 mln zł netto realizowana jest z Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.

W regionie radomskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej: Kosów, Chronów, Bąkowiec, Radom Południowy. Decyzją rządu z lipca br. z listy rezerwowej na podstawową został przesunięty przystanek Ruda Wielka.. Obecnie w realizacji są poza Dąbrówką Zabłotnią także przystanek w Groszowicach.

kat

 

Tags