Poezja z „Szuflady”

5 grudnia 2006

Stanisław Borecki czytał swe wiersze na spotkaniu z członkami Klubu Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" w klubie "Igrek" SM Budowlani. Część utworów prezentował grając na gitarze.

Stanisław Borecki czyta swoje wiersze 

 Wiersze - refleksyjne, skłaniające do jesiennej zadumy, a także nawiązujące do postaci papieża Jana Pawła II  bardzo spodobały się osobom, które same próbują swych sił w poezji.

 

- Może do nas przyjść każdy, kto próbuje pisać - zapewnia opiekująca się klubem Walentyna Pawelec. Sama jest poetką, autorką tomików dla dorosłych i dzieci. - Nie ma tu wysokich progów. Nie trzeba szczególnej odwagi, by okazać swoje utwory, bo nikt tu nikogo nie wyśmieje, nie odrzuci. Nikt się zatem nie krępuje - dodaje pani Walentyna. 2

Trzon klubu (około 40 artystów-amatorów) stanowią osoby starsze, ale bywają i  nastolatki, jak 14-letnia Maja, czy 17 letnia Magda. Do „Igreka” i „Szuflady” przyjeżdżają miłośnicy poezji z całego miasta, a nawet spoza Radomia. - przygotowujemy się do wydania naszego czwartego tomiku, ukaże się w styczniu - wyjaśnia Walentyna Pawelec. Klubowicze sami sponsorują kolejne tomiki, choć wspomaga ich także półdzielnia. Budowlani.