Uciekał przed policją łamiąc przepisy drogowe. Wszystko zarejestrowały kamery (WIDEO)

28 stycznia 2022

Uciekał przed funkcjonariuszami z drogówki ulicami Radomia, popełniając liczne wykroczenia, m.in. wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Został zatrzymany po pościgu. Wszystko zarejestrowały policyjne kamery.

 

Wideo: KMP Radom

 

- Podczas kontroli prędkości na ul. Mariackiej policjanci z radomskiej drogówki zauważyli nissana, którego kierowca przekroczył prędkość. Funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania, do których kierowca nie zastosował się i podjął próbę ucieczki. Pościg zarejestrowały policyjne kamery. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. W jego trakcie funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca w czasie brawurowej jazdy popełniał kolejne wykroczenia, m.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, znaków pionowych i poziomych, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Swoim zachowanie stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu - relacjonuje st. sierż. Kamil Warda z KMP w Radomiu.

Mężczyzna został zatrzymany na ul. Gajowej. Podczas zatrzymania wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu. Miał w organizmie 0,21 promila. - Policjanci analizują nagrany materiał, by przedstawić kierowcy zarzuty. 29-latek musi liczyć się z kilkutysięczną grzywną oraz wieloletnią utratą prawa jazdy - wyjaśnia sierż. Warda.

kat

 

Tags