• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 2018. Kogo nie zobaczymy w radomskiej radzie miejskiej?

22 października 2018

Nieoficjalnie wiadomo, kto zdobył mandat i zasiądzie w nowej Radzie Miejskiej w Radomiu. Ale równie ciekawe jest to, kogo w niej zabraknie. Poza tym skład jest nie do końca ustalony, bo na pewno nastąpi zmiana miejsc w związku z ewentualnym objęciem stanowisk w magistracie przez osoby, które do rady weszły.

 

W radzie  po raz pierwszy od ponad 20 lat zabraknie Ryszarda Fałka (trzeci od lewej)

W radzie po raz pierwszy od ponad 20 lat zabraknie Ryszarda Fałka (trzeci od lewej)

 

Z dotychczasowych radnych PiS (lub z nim związanych) w nowym składzie rady nie ma: Marka Szarego i Przemysłowa Sońty (obaj nie startowali), Jerzego Pacholca, Jakuba Kowalskiego (ubiegał się o mandat radnego sejmiku Mazowsza), Andrzeja Sobieraja, Dariusza Chłopickiego (startował z list PiS, wcześniej w PO), Katarzyny Marzeny Wróbel (była na liście Bezpartyjnych Radomian).

Z dotychczasowych radnych PO, teraz startujących z Koalicji na Rzecz Zmian Radosława Witkowskiego, w ławach zabraknie: Andrzeja Łuczyckiego, Małgorzaty Zając, Dawida Ruszczyka, Romana Korczyńskiego. Ale tu korekty mogą nastąpić, jeśli drugą turę wyborów wygra Radosław Witkowski, a jego zastępcami i dyrektorem Kancelarii Prezydenta pozostaną: Jerzy Zawodnik, Konrad Frysztak i Mateusz Tyczyński.

W radzie po raz pierwszy od ponad 20 lat zabraknie Ryszarda Fałka, a Kazimierz Woźniak ponownie będzie „samotnym białym żaglem”, jako jedyny przedstawiciel Bezpartyjnych Radomian – do tej pory Radomian Razem.

Do rady nie dostał się ponadto Leszek Pożyczka startujący z list Kukiz’15 oraz z tego samego ugrupowania była posłanka Marzena Wróbel.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz