Alpiniści dla WOŚP. Umyli okna na szpitalnym oddziale i sprawili wielką radość dzieciom

28 stycznia 2023

Na wysokości szpitalnego budynku czuli się jak ryba w wodzie, a tej używali tylko po to, by umyć okna na oddziale dziecięcym. A także sprawić radość małym pacjentom przebywającym na pediatrii placówki na Józefowie, zaś przy okazji wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

fot. MSS Radom

 

Alpiniści grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już trzeci raz. Idea ich działania jest bardzo prosta: przebrani w stroje postaci z bajek, czy też w superbohaterów zjeżdżają z dachów szpitali i myją okna, malując przy tym uśmiechy na twarzach najmłodszych pacjentów.

W tym roku akcja odbyła się po raz drugi w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Troje wspaniałych ludzi w widowiskowy sposób umyło okna dla dzieci przebywających na pediatrii i chirurgii dziecięcej. Odważni sprzątacze na linach, przebrani za między innymi za amerykańskiego lotnika, skrzata, sprawnie uwinęła się z robotą. Zza szyb do alpinistów machali mali pacjenci i ich rodzice, podziwiając sprawność wolontariuszy.

- Z pewnością nasza akcja sprawia dzieciom wielką frajdę, ale i sami cieszymy się widząc uśmiechnięte dzieciaki. Jest to dla tych małych pacjentów duża atrakcja - podkreślają Maria H-y (Piotruś Pan), Daniel (Pilot), Piotr (Jednorożec) Jarek Jerry Jot Jot.

Alpiniści zbierają datki na WOŚP zachęcając do wpłat poprzez e-skarbonkę.

kat

Zdjęcia: MSS Radom

 

Tags