„Bryczką po Mazowszu”. W skansenie będą przejażdżki, warsztaty i potańcówka

28 kwietnia 2022

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w niedzielę, 1 maja od godz.12 na wydarzenie „Bryczką po Mazowszu”. Będą atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym przejażdżki zaprzęgami konnymi i pierwsza w sezonie wiosennym potańcówka w skansenie.

 

Będzie wiele atrakcji

 

To impreza plenerowa prezentująca rozmaite formy podróżowania mieszkańców wsi na przełomie XIX i XX wieku. Wydarzeniu towarzyszyć będą prezentacje eksponatów związanych z podróżowaniem,  pokazy powożenia bryczką oraz gawędy na temat dawnych sposobów podróżowania, utrwalone w przekazach, relacjach i literaturze. W stodole z Grójca wyeksponowane będą uprzęże oraz warsztat rymarza i kołodzieja. Zwiedzający będą mogli skorzystać również z wyjątkowej okazji przejażdżki zaprzęgiem konnym po skansenie. Zaprzęgi kursować będą na dwóch trasach – jedna wśród pól i zagród, a druga do młynów pomiędzy stawami. Start spod Wiatraka z Wierzbicy. Usługi przewozowe świadczyć będzie Stajnia Karino z Gulina.

Zaplanowano też zajęcia plastyczne dla dzieci i pierwszą w sezonie wiosennym potańcówkę w muzeum. Do tańca zagrają: Kapela Bronisława Machla z Sienna i Kapela Zdzisława Kwapińskiego z Radomia. W zagrodzie z Jastrzębi na ekoryneczku będzie można zakupić miody, smaczne wędliny, pierogi ukraińskie, dania kuchni regionalnej i inne produkty.

 

 

Tags