Co z budżetem Radomia na 2020 rok? Jest szansa na uchwalenie, ale konkretów brak

7 stycznia 2020

Trwają rozmowy prezydenta Radosława Witkowskiego i przedstawicieli klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości na temat tegorocznego budżetu Radomia. Czy dojdzie do porozumienia? – Jesteśmy krok bliżej, ale jest jeszcze kilka punktów spornych – ocenia przewodnicząca rady miejskiej Kinga Bogusz po dzisiejszym spotkaniu w magistracie.

   
Spotkanie odbyło się w gabinecie prezydenta

Spotkanie odbyło się w gabinecie prezydenta

Było to już drugie takie spotkanie; pierwsze odbyło się 7 stycznia. - Za nami godzinna rozmowa, dobra i otwarta rozmowa o rozwiązywaniu problemów związanych z budżetem - mówił po spotkaniu prezydent Witkowski. Wcześniej, podczas konferencji prasowej na inny temat prezydent informował, że po piątkowych rozmowach z radnymi z projektu budżetu usunął kilka nowych inwestycji, a w ich miejsce wpisał 10 zadań zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość. - Teraz w projekcie budżetu są 22 propozycje z 50 zgłoszonych przez radnych PiS - wyjawił Witkowski. Część z postulatów PiS pokrywała się z zadaniami pierwotnie wpisanymi do projektu budżetu przez Radosława Witkowskiego. - Radni postulują też kilka niezwykle kosztownych zadań drogowych. Ich wprowadzenie do budżetu jest możliwe, ale nie w tym roku - zapewniał Radosław Witkowski. Powtórzył, że miasto deklaruje daleko idąca otwartość. - Chciałbym, żeby sesja budżetowa odbyła się, jak najszybciej. Powtarzam, jeśli do końca stycznia rada miejska nie uchwali budżetu Radomia to zajmie się tym regionalna Izba Obrachunkowa, a to najgorsze rozwiązanie dla miasta - powtórzył.
W miniony piątek, po pierwszej turze rozmów przewodnicząca Kinga Bogusz sugerowała, że sesja mogłaby się odbyć 14 stycznia. Dzisiaj mówiła, że jest "krok bliżej" do budżetu.- Po każdym spotkaniu jest bliżej niż po pierwszej sesji. Jest jeszcze kilka spornych punktów. Rozmawiamy z prezydentem i mam nadzieję, że uda się w porozumieniu jeszcze w styczniu przyjąć budżet - zaznaczyła. O szczegółach, do czasu zakończenia rozmów nie chciała mówić.
- Dziś jest nas tu dwoje, a w klubie mamy 16 radnych. Dziś będziemy omawiali propozycje prezydenta i wspólnie podejmowali decyzję. Będziemy rozmawiali, czy konieczne jest kolejne spotkanie, czy na tym etapie kończymy nasze rozmowy - poinformował szef klubu radnych PiS Dariusz Wójcik.. Przypomnijmy: w połowie grudnia głosami radnych Prawa i Sprawiedliwość budżet Radomia na 2020 rok został odrzucony. bdb
 
Tags