Cztery lata i 16 przypadków kierowania autem bez prawa jazdy. 37-latka po raz kolejny stanie przed sądem

30 marca 2023

Aż 16 razy w ciągu czterech lat policjanci przyłapali kobietę na prowadzeniu samochodu bez uprawnień. Przed miesiącem 37-latce zakończył się sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz po raza kolejny odpowie przed sądem za swoje lekceważące podejście do obowiązujących przepisów.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Wczoraj około godziny 8.30 na ulicy Lubelskiej w Radomiu policjantki radomskiej drogówki prowadziły kontrolę prędkości pojazdów. Do kontroli zatrzymały kierującą oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 26 km/h. Popełnione przez nią wykroczenie było dopiero początkiem jej problemów z prawem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 27-latka nie dość, że nie posiada prawa jazdy, to w latach 2017-2021 była karana 16 razy za kierowanie pojazdami pomimo braku uprawnień. Niespełna miesiąc temu 37-latce zakończył się sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu.

Funkcjonariuszki wystosowały wobec kierującej wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenia. - Teraz kobieta po raza kolejny raz odpowie za swoje lekceważące podejście do obowiązujących przepisów przed sądem - zaznacza policjantka z drogówki. Przypomina jednocześnie, że prowadzenie pojazdów bez wymaganych przepisami uprawnień jest wykroczeniem, za które obligatoryjnie kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

kat

 

Tags