Finisz na budowie stadionu piłkarskiego. Ale na koniec maja nie będzie gotowy

24 maja 2023

Zarówno inwestor – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – jak i przewodniczący doraźnej komisji rady miejskiej d.s. budowy Radomskiego Centrum Sportu uważają, że ze Struga 63, płyną dobre wiadomości. Nie oznacza to jednak, że stadion będzie w pełni ukończony do 31 maja, jak planowano.

 

fot. MOSiR Radom/Dariusz Osiej

 

Co się dzieje obecnie na budowie? Jak poinformował MOSiR, zakończył się montaż dachu nad trybunami północną i południową oraz montaż siedzisk na obu trybunach. Dobiega końca instalowanie barierek ochronnych, a jeden z podwykonawców montuje bramki wejściowe dla kibiców. Na płycie boiska finalizowane są prace przy drenażu i kładziona jest warstwa filtrująca. Następnie rozpocznie się montaż instalacji do podgrzewania murawy. Sama murawa - jak wyjaśnia z kolei wykonawca, firma Betonox - pojawi się na boisku w drugiej połowie czerwca.

Budowę odwiedzili również członkowie doraźnej komisji rady miejskiej d.s. budowy RCS. Krótki raport z tej wizytacji zdał przewodniczący komisji Łukasz Podlewski: "(...) prace głównego wykonawcy potrwają do około połowy czerwca: murawa + drobne prace wykończeniowe; po odbiorach inwestorskich (MOSiR od Betonoxu) wykonawca zgłosi obiekt do odbiorów przez sanepid/straż/policję itp.; trwają spotkania dotyczące dostosowania obiektu do wymogów licencyjnych. (...), prace przy oświetleniu potrwają do końca czerwca. Decyzją spółki miejskiej prowadzi je inny wykonawca, nie Betonox".

Radny Podlewski pisze również na swoim fejsbukowym profilu o licznych ostatnio spotkaniach i ustaleniach dotyczących dostosowania obiektu do wymogów służb bezpieczeństwa. "Na dziś nie ma decyzji, czy sektor gości będzie od sierpnia dostępny za bramką. Nie ma decyzji, kto to wykona. Nie wiadomo, kto to sfinansuje i ile to będzie kosztowało".

Zdaniem Łukasza Podlewskiego, dwa miesiące do 1 sierpnia to bardzo dużo czasu na poprawki i dostosowanie. "Wystarczy, że MOSiR zechce pomóc i oddać obiekt spełniający wymogi licencyjne.
Kolejny aneks? - nic oficjalnie o tym nie wiadomo" - podsumowuje.

kat, bdb

Tags