• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kontrole WITD. Nieaktualny tachograf, brak szkolenia, badań lekarskich i…

12 stycznia 2022

Zły stan techniczny pojazdu, brak ważnej karty kierowcy, kalibracji tachografu i prawa jazdy odpowiedniej kategorii – to tylko kilka „grzechów”, które miał na sumieniu szofer zatrzymany przez inspektorów radomskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

 

fot. WITD Radom

 

Wczoraj nad bezpieczeństwem na krajowej „pięćdziesiątce” w Mszczonowie czuwali inspektorzy z WITD w Radomiu. Do kontroli zatrzymali zestaw należący do polskiego przewoźnika. W toku czynności sprawdzających okazało się, że pojazd wyposażony był w tachograf, którego kalibracja skończyła się trzy miesiące temu. Kierowca nie rejestrował czasu pracy, gdyż jego karta utraciła ważność 29 kwietnia 2020 r. W trakcie kontroli wyszło także na jaw, że nie odbył on obowiązkowego szkolenia okresowego. Kierowca nie posiadał ponadto aktualnych badań lekarskich i psychologicznych oraz ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Co ważne, nie miał prawa w ogóle prowadzić pojazdu – ze względu na sądowy zakaz jazdy.

Usterki, jakie stwierdzono w zatrzymanym pojeździe, zakwalifikowane zostały jako niebezpieczne. Wiele do życzenia pozostawiały opony w naczepie – jedna z widocznymi na wierzchu drutami, druga całkowicie łysa.

Na miejsce wezwani zostali policjanci.

kat

Tags