• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Matura dobrze poszła absolwentom ze szkół w powiecie radomskim. Poprawiać będą nieliczni

6 lipca 2021

81 proc., czyli więcej niż średnia wojewódzka (79,2 proc.) oraz krajowa (74,5 proc.) wyniosła zdawalność matur w szkołach średnich w Pionkach i Iłży, prowadzonych Powiat Radomski. Najlepiej egzamin dojrzałości poszedł absolwentom Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W "powiatowych" placowkach do matury przystąpiło 216 tegorocznych abiturientów, z czego pozytywny wynik w terminie głównym uzyskały 174 osoby. Tylko kilkunastu absolwentów będzie poprawiać niektóre przedmioty w sierpniu.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży do egzaminu dojrzałości przystąpiło 66 abiturientów, zdało 61 z nich, przez co zdawalność wyniosła 92 proc. W tej szkole tylko jedna osoba ponownie przystąpi do egzaminu, zaś cztery będą poprawiać jeden przedmiot w sierpniu.

Jak podkreśla Agnieszka Kopeć-Fila, dyrektor liceum, 15 maturzystów osiągnęło najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów, a 5 uzyskało wynik 100 proc. z matematyki, zaś 9 osób 100 proc. z języka angielskiego (na poziomie podstawowym). Wielu zdających osiągnęło również bardzo dobre wyniki egzaminacyjne, które plasują się od poziomu 90 proc. wzwyż.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach do matury przystąpiły 23 osoby, a egzamin zakończył się wynikiem pozytywnym dla 19 z nich. Zdawalność wyniosła 83 proc. - Mamy tylko cztery poprawki w sierpniu, w tym tylko jedną z matematyki, więc w porównaniu do ubiegłego roku jest o wiele lepiej. Sądzę, że finalnie uda się uzyskać nawet stuprocentową zdawalność – podkreśla Rafał Kącki, dyrektor liceum w Pionkach.

W technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży do egzaminu maturalnego przystąpiło 30 absolwentów, a zaliczyło go 26 osób, zdawalność wyniosła 87 proc..

W technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach maturę zdawało 72 absolwentów, świadectwo uzyskało 51 z nich, co daje zdawalność 71 proc.

W technikum Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach do matury przystąpiło 25 osób, pozytywny wynik uzyskało 17 z nich. Zdawalność wyniosła 68 proc.

bdb, kat

Tags