• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Matury 2021. Alarmy bombowe w ośmiu szkołach w Radomiu i powiecie. Co z egzaminami?

4 maja 2021

Dodatkowy stres maturzystów w ośmiu szkołach – cztery placówki w Radomiu i cztery w powiecie radomskim – otrzymały rano e-maile, że w budynkach podłożony jest ładunek wybuchowy. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.

 

W Zespole Szkół Technicznych nie było problemów (fot. ZST Radom)

 

- Rano dyżurny radomskiej policji otrzymał informację, że do ośmiu szkół na terenie Radomia i powiatu radomskiego przyszły drogą elektroniczną informacje o podłożonym ładunku wybuchowym. W żadnej z nich nie doszło do ewakuacji maturzystów i pracowników - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Rzeczniczka KMP w Radomiu nie podaje, o które szkoły chodzi. Na razie wiadomo, że taki przypadek miał miejsce w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. 

Na razie nie wiadomo, czy te zdarzenia doprowadziły do perturbacji w organizacji matur, czy np. doszło do opóźnień w rozpoczęciu egzaminów. Jak nas poinformowano w biurze prasowym magistratu, do urzędu miejskiego nie wpłynęły żadne informacje o problemach ze zorganizowaniem matur w radomskich szkołach.

bdb

Tags