Mikołaj tańczył z poetą

10 grudnia 2006

„Baśń o poecie” stała się tym razem inspiracją dla uczestników 14 już edycji konkursu plastycznego organizowanego przez klub „Igrek " Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani. W rywalizacji wzięło udział 164 dzieci.

Dzieciom bajka bardzo sie podobała Bajkę, jak zwykle na te okazję napisała współpracująca z klubem poetka Walentyna Pawelec. Finał imprezy zgromadził w „Igreku” niemal wszystkich uczestników zabawy, rodziców, opiekunów, sympatyków placówki. Przybyły dzieci nie tylko z pobliskiej szkoły podstawowej nr 32, ale także „czwórki” i zaprzyjaźnionego Gulina k. Zakrzewa.2

Wszyscy z wielką niecierpliwością oczekiwali na przyjście najważniejszego gościa  - Mikołaja. Ten, nie tylko rozdawał słodkie upominki, ale także bawił się z dziećmi i przyglądał ich występom. Publiczności bowiem zaprezentowały się działające w klubie trzy (także pod względem wieku) formacje taneczne – Igrek 1, Igrek 2 i Igrek 3. Wszystkie specjalizują się w break dance i odnoszą sukcesy na przeglądach i turniejach.

Tak jak zawsze – w konkursie nie przyznano głównych nagród, a wyróżnienia otrzymało ponad 30 osób. Nagrody ufundowali sympatycy klubu – sklepy, hurtownie, firmy, a także spółdzielnia.

„Igrek” organizuje konkursy plastyczne dwa razy do roku – na Dzień Dziecka i na „mikołajki”. Zawsze też dzieci uruchamiają wyobraźnię ilustrując utwory napisane przez Walentynę Pawelec. right