Mikołajki już niebawem. Na dwa rekreacyjne wydarzenia zapraszają leśnicy

25 listopada 2022

Na dwa rekreacyjne wydarzenia zapraszają kozieniccy i przysuscy leśnicv. W niedzielę, 4 grudnia odbędą się: XIV Mikołajkowy Nordic Walking w Puszczy Kozienickiej i II Przysuski Bieg Mikołajkowy, którego trasa poprowadzi wzdłuż małej pętli ścieżki przyrodniczej „Rawicz”.

 

Leśnicy z Przysuchy zapraszają na bieg przełajowy (fot. RDPL Radom)

 

Trasa marszu z kijkami będzie miała długość 3,5 km i poprowadzi leśnymi ścieżkami. Na trasie będą przystanki tematyczne, podczas których leśnik opowie o przyrodzie. Marsz rozpocznie się o godz. 10 rozgrzewką z instruktorem, następnie uczestnicy wyruszą na trasę. Razem z przystankami potrwa około 1,5 godz. a jego tempo zostanie dostosowane do możliwości uczestników.

Po marszu na polanie piknikowej przy Królewskich Źródłach na uczestników będzie czekało ognisko, poczęstunek, konkursy z nagrodami i mikołajkowa niespodzianka. Będzie też można obejrzeć plenerową wystawę fotograficzną, przygotowaną przez grupę twórców działających na terenie regionu Puszczy Kozienickiej.

Podobnie jak w latach poprzednich, uczestnicy z Radomia będą mogli dojechać do miejsca wymarszu bezpłatnym autokarem. Zbiórka przed siedzibą RDLP w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 68 o godz. 9. Autokar przywiezie też uczestników po marszu do Radomia. Udział w marszu także jest bezpłatny.

Organizatorzy proszą o założenie na marsz mikołajkowych czapeczek lub czerwonego elementu ubioru.

Wzdłuż pętli przyrodniczej

Bieg organizowany przez Nadleśnictwo w Przysusze ma charakter przełajowy, a jego dystans to 3,5 km. Start i meta na terenie obiektu turystycznego „Skałki” w Przysusze, trasa prowadzi wzdłuż małej pętli ścieżki przyrodniczej „Rawicz”.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia i złożą kartę zgłoszenia uczestnika w biurze zawodów w dniu biegu, czyli 4 grudnia do godz. 12. Biuro będzie się mieściło przy obiekcie turystycznym „Skałki” w Przysusze. Start o godz. 12.15. W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 250 osób. Obowiązuje limit czasu ukończenia biegu: 60 minut. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne.

Sportowym zmaganiom będzie towarzyszył piknik leśny dla całych rodzin.

Tags