Ostatnia w tym roku „Niedziela na Rynku” pod hasłem „Majsterkowicz podwórkowy”

12 sierpnia 2022

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Niedziela na Rynku” pełne zabaw, warsztatów, konkursów i wspaniałej atmosfery odbędzie się 14 sierpnia o godz. 14. Edukatorzy zaprezentują pokaz pn.„Nasz niesamowity mózg”. Zaprasza Resursa Obywatelska. Wstęp wolny.

 

fot. Materiały prasowe/Resursa Radom

 

Jakie atrakcje czekają tym razem na Rynku? Te ukryte pod hasłem „Co nie znajdę, to przerobię”, a zatem wszystko, co związane z majsterkowaniem. Głównym punktem programu będą jednak… zagadki, łamigłówki i eksperymenty, a to za sprawą Heweliuszy Nauki – duetu w składzie Tomasz Ruszkowski i Paweł Jaskólski. Ich znaki rozpoznawcze to interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika wydarzenia oraz dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy.

Ci doświadczeni edukatorzy i uczestnicy wielu międzynarodowych wydarzeń zaprezentują pokaz pod nazwą „Nasz niesamowity mózg”. Pozwoli on na przetestowanie zmysłów odbiorców, a także na zastanowienie się nad tym, jak umysł zbiera i przetwarza sygnały do niego docierające. W wykonaniu Heweliuszy Nauki także coś, czego jeszcze w Radomiu nie było – „science busking”, czyli animacje i performance z udziałem publiczności. Tę aktywność, jak sami tłumaczą, można nazwać „kuglarstwem naukowym” („busker” to z angielskiego artysta uliczny). Tomasz Ruszkowski i Paweł Jaskólski, używając prostych rekwizytów, zaproszą więc do wspólnego przeprowadzenia prostych, ale często zaskakujących doświadczeń. 

Ostatnia „Niedziela na Rynku” to także okazja do tego, by sprawdzić lub rozwinąć swoje zdolności manualne. Wydarzeniu towarzyszyć będą bowiem warsztaty „Majsterkowo” zorganizowane we współpracy ze sklepem Castorama. Nie zabraknie także tradycyjnych gier i zabaw – zarówno planszowych, jak i ruchowych.

 

 

Tags