Pogoda służy w Grójcu. Czworonożna policjantka patroluje i tropi

10 maja 2022

Pogoda – tak wabi się czworonożna funkcjonariuszka, która służy wraz z policjantkami i policjantami w komendzie powiatowej w Grójcu, gdzie m.in. patroluje ulice. Ukończyła blisko półroczne szkolenie, a teraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu grójeckiego.

 

fot. KPP w Grójcu

 

Psy służbowe pełnią w policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych i narkotyków. Mają umiejętności brakujących ludziom, a które potrzebne są w pracy policyjnej.

Przez ostatnie lata policjanci z Grójca korzystali z pomocy psów służbowych z sąsiednich jednostek. W 2021 roku Starostwo Powiatowe w Grójcu przekazało pieniądze na zakup psa służbowego dla komendy powiatowej w mieście. Ponadto zakupiono szereg akcesoriów służących do pracy ze zwierzętami.

- Kilka dni temu, 18-miesięczny owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Marcinem Brzezińskim, zakończył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pogoda, to pies patrolowo-tropiący. Jej zadania skupiać się będą głównie na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, a także poszukiwaniu zaginionych osób - wyjaśnia nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

kat

Tags