Powiat radomski ufunduje stypendia dla przyszłych medyków. Radni wyrazili zgodę

19 września 2021

Radni powiatu radomskiego zgodzili się, aby ufundować stypendia dla studentów piątego i szóstego roku kierunków medycznych. Dwie uchwały w tej sprawie, które zaproponował starosta radomski, przyjęli jednogłośnie.

 

Stypendyści mają podjąć pracę w placówkach prowadzonych przez powiat, np. w szpitalu w Pionkach (fot. Starostowo Powiatowe Radom)

 

- Przeznaczymy ponad pół miliona złotych na stypendia, które mają być zachętą dla młodych ludzi, odbywających praktyki w naszych szpitalach, aby zechcieli podjąć tam pracę i związać swoją przyszłość z powiatową służbą zdrowia – wyjaśniał Waldemar Trelka podczas ostatniej sesji powiatu radomskiego.

Stypendia będą przyznawane w latach 2021 – 23 w zamian za rozpoczęcie pracy po studiach w jednostkach powiatu radomskiego. Program stypendialny będzie przeznaczony dla studentów V i VI roku, kształcących się na kierunku lekarskim w wyższych uczelniach medycznych w całej Polsce. Planuje się przyznanie stypendiów dla 10 osób rocznie (po 2 tys. zł brutto miesięcznie dla każdej z nich).

Z kolei 123 tys. zł ma trafić do studentów pielęgniarstwa. Stypendium ma wynosić 1000 zł brutto przez 24 miesiące dla 11 studentów, którzy zobowiążą się do przepracowania czterech lat w powiatowych domach pomocy społecznej. Dotyczy to również obecnych pracowników, którzy uzupełniają swoje kwalifikacje zawodowe na studiach wyższych. Stypendia będzie przyznawać Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu.

Tags