Procesja drogi krzyżowej przejdzie przez centrum Radomia. Mogą być niewielkie utrudnienia

1 kwietnia 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zaplanowanym przemarszem procesji drogi krzyżowej, w niedzielę, 2 kwietnia w godz. około 19 – 20.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w centrum Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Procesja wyruszy z placu przy kościele farnym św. Jana Chrzciciela. Następnie przejdzie ulicami Rwańską i Żeromskiego oraz aleją Chrapka - na plac Materskiego (przy katedrze). Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym w tym rejonie miasta, a także ewentualne opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 17, 19 i 25. Nie są przewidywane żadne objazdy - w przypadku spotkania procesji kierowcy autobusów mają obowiązek poczekać na stałej trasie aż do zakończenia przemarszu danym odcinkiem.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca przemarszu oraz o stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających trasę bądź w miarę możliwości o omijanie tego rejonu Radomia.

Organizatorem centralnej procesji drogi krzyżowej jest Kuria Diecezji Radomskiej.

Tags