Przejął dostęp do konta i przelał 20 tys. zł na własne. Ukrainiec został aresztowany

17 lutego 2022

Obywatel Ukrainy wyłudził przez internet prawie 20 tys. zł. Przestępcza działalność zakończyła się tymczasowym aresztem. 36-latekowi grozi do ośmiu lat więzienia. Został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej.

 

 

 - Do przestępstwa doszło w połowie 2019 roku. 36-letni obywatel Ukrainy oszukał mieszkankę powiatu zwoleńskiego na blisko 20 tys. zł.  Policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili mężczyznę, który przejął dostęp do konta internetowego pokrzywdzonej i przelał jej pieniądze na swoje konto bankowe, następnie pieniądze wypłacił z konta i zamknął rachunek. Mężczyzna ukrywał się, gdyż poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Zwoleniu. Został zatrzymany na granicy przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie - relacjonuje sierż. szt. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa internetowego. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags