Radom już się świeci! Ozdoby świąteczne przybliżają atmosferę świąt

6 grudnia 2021

Orkiestry dęte, sportowcy, niespodzianki – z wielką pompą rozbłysło centrum Radomia. Mimo, że dziś dzień powszedni, na plac Corazziego i ulice Żeromskiego przyszło wielu mieszkańców, którzy chcieli poczuć świąteczną atmosferę. Na dodatek, są przecież mikołajki. 

 

fot. UM Radom

 

W tym roku centrum Radomia zdobi, jak już od kilku lat, m.in. tunel świetlny ustawiony tradycyjnie na ulicy Żeromskiego. Są też świetlne figury, w tym fontanna, anioł, miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, bombka, napis „I love Radom”; a także nowe elementy: kareta oraz duży i mały rower.

Jak zwykle udekorowane świetlnymi nitkami zostały drzewa przy ul. Malczewskiego, w Rynku, na placu Kazimierza, na ul. Żeromskiego, placu Konstytucji oraz ul. Kilińskiego. Są też ozdoby z węża świetlnego, girlandy i przewieszki nad ulicami. Żywe choinki wraz z dekoracją świetlną zostały ustawione na placu ks. Kotlarza i na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej, a sztuczne choinki na ul. Staszica obok urzędu miejskiego oraz na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych.

kat

Tags