• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomskie dyktando. Znowu można sprawdzić: „ó”, czy „u”, „ch”, czy „h”?

28 września 2021

Tylko do 29 września można zgłaszać swój udział w radomskim dyktandzie. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią do rywalizacji w poprawnym pisaniu może przystąpić maksymalnie 70 osób. Decyduje kolejność zapisów.

 

fot. MBP Radom

 

Dyktando odbędzie się 2 października o godz. 11 w sali widowiskowej Resursy. Tekst przygotował i podyktuje prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego. 

Po dyktandzie organizator wydarzenia - Miejska Biblioteka Publiczna - zaprasza na koncert „Wokół Herberta, czyli potęga smaku albo sztuczny miód” w wykonaniu Dariusza Jakubowskiego, Katarzyny Thomas oraz Piotra Szafrańca. 

Ogłoszenie werdyktu nastąpi o godz. 15 również w Resursie. Będzie ono połączone z tradycyjnym już wykładem prof. Markowskiego.

Zgłoszenia przyjmomowane są do 29 września. Udział w dyktandzie można zgłosić mailowo na adres: biblioteka@mbpradom.pl.,  telefonicznie:  48 36 267 35 lub przez formularz Google podany na stronie internetowej biblioteki. Tutaj także znajduje się regulamin i niezbędne do pobrania załączniki.

W konkursie mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego.

 

Tags