Rowerzysta był pijany. Policjanci wlepili mu mandat w wysokości 2.5 tys. zł

30 maja 2022

Ponad 2 prom. alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez kozienickich policjantów rowerzysta. Zgodnie z nowym taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

 
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 28 maja około godz. 16.20 na terenie gminy Magnuszew. - Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 65-latek miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2, 5 tys. zł - relacjonuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Przypomnijmy: zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły m.in. wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 prom. a 0,5 prom.). Z kolei jeśli kierowca jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 prom. alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Policja zwraca też uwagę, że nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie. - Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - ostrzega podkom. Tarczyńska.

kat

Tags