• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strefa Komfortu w Elektrowni. Warsztaty dla dzieci i joga na tarasie

12 lipca 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza do swojej Strefy Komfortu; warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do  6 lat oraz na wspólne praktykowanie jogi. Zapisy na zajęcia dla najmłodszych rozpoczynają się dzisiaj, 12 lipca.

 

Fot. Materiały prasowe/Elektrownia

 

Zainteresowani powinni dzwonić pod numer 505 38 28 24 (w godz.8 – 16). Cena 10 zł za rodzinę (maksymalnie trzy osoby). Czas trwania 1,5 godziny.

"Użyjemy kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będziemy testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem. Sprawdzimy jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków" - zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy powinni założyć wygodne ubrania, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów.

Joga na tarasie

Zajęcia z jogi odbędą się w środę, 13 lipca o godz.18. Uczestnicy poznają najważniejsze asany oraz nauczą się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizycznej i emocjonalnej równowagi będą szukać z Katarzyną Buchacz, certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielką studia Pani Joga w Radomiu.

Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny. Należy zabrać ze sobą matę do jogi i strój pozwalający na swobodne poruszanie. Jogę praktykuje się boso.

Bilety w cenie 8 zł można kupić wyłącznie w dniu zajęć, w kasie Elektrowni od godz. 14. W razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

Kolejne zajęcia zaplanowano: 11 i 25 sierpnia, godz. 18.

 

Tags