Święto tańca towarzyskiego w Radomiu. Galę finałową w RCS poprowadzi Iwona Pavlović

16 września 2022

Wiele emocji czeka w sobotę, 17 i w niedzielę 18 września miłośników tańca towarzyskiego. W hali Radomskiego Centrum Sportu odbędzie się Freedom Dance Festival 2022. Pary z całej Europy rywalizować będą w w Otwartych Mistrzostwach oraz Pucharze Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Galę poprowadzi znana z programu „Taniec z Gwiazdami” Iwona Pavlović.

 

Gale poprowadzi Iwona Pavlović (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Freedom Dance Festival jest wydarzeniem cyklicznym. Na zawody przyjadą zawodnicy z całego kraju, a także m.in. z Anglii, Włoch, czy Ukrainy.

- Doceniamy starania miasta dotyczące tego, w jaki sposób przeprowadzany jest turniej. Dzięki temu wydarzenie uzyskało prawa do organizacji Pucharu Polski. Zapisy cały czas trwają i listy się powiększają - wyjaśnia Piotr Purchała, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Na parkiecie będzie można zobaczyć prawie trzysta par i solistów z całej Europy. Tancerze będą rywalizować w Otwartych Mistrzostwach w dziesięciu tańcach oraz Pucharze Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Będzie to również okazja, by w hali RCS zobaczyć najlepszą obecnie parę na świecie w tańcach latynoamerykańskich - Petera Daskalova oraz Zię James.

Galę finałową festiwalu poprowadzi Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, a szerszej publiczności znana przede wszystkim jako jurorka "Tańca z Gwiazdami". - Jeżeli kochacie muzykę, piękne stroje taneczne i atmosferę rywalizacji, to nie możecie przegapić tych dwóch dni w Radomiu. Będziemy oglądać walca, tango, walca wiedeńskiego, fokstrota, quickstepa, cha-chę, sambę, rumbę, pasodoble, jive'a wymienia Iwona Pavlović.

Gala finałowa odbędzie się w niedzielę, 18 września o godz. 19. Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie RCS lub przez internet odwiedzając stronę sklep.rcsradom.pl.

kat

 

Tags