• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań. Policyjny pies Nador odnalazł zaginionego 85-latka

8 października 2021

Starszego pana poszukiwano bardzo intensywnie od kilku dni. Wczoraj wieczorem policjanci odnaleźli 85-latka dzięki pomocy psa tropiącego z przewodnikiem. Nador odnalazł mężczyznę, leżącego w zaroślach. Został przekazany pod opiekę medyczną.

 

fot. KMP Radom

 

Jak już pisaliśmy, Wacław Gutkowski wyszedł z domu we wtorek, 5 października i od tamtej pory nie skontaktował się  z rodziną. - Po otrzymanej informacji policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu oraz z drugiego komisariatu natychmiast rozpoczęli działania. Sprawdzali każdy ślad i sygnał mogący pomóc w odnalezieniu zaginionego. Do poszukujących dołączył przewodnik mł. asp. Sławomir Bąba z psem patrolowo-tropiącym. W czwartek wieczorem pies Nador podjął trop prowadząc funkcjonariuszy w zarośla na terenie miasta, gdzie leżał  zaginiony mężczyzna. 85-latek po odnalezieniu został przekazany pod opiekę medyczną - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Owczarek niemiecki Nador to pies patrolowo-tropiący, który jest wykorzystywany do działań patrolowych, podczas zdarzeń kryminalnych i działań poszukiwawczych. Już wiele razy przyczynił się do uratowania życia oraz  ujęcia przestępcy.

kat

 

 

Tags