Szesnastoletni motocyklista uciekał przed policjantami. Zajmie się nim sąd rodzinny

10 czerwca 2022

Sąd rodzinny zajmie się 16-latkiem który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a mimo to jechał motocyklem. Najpierw uciekał przed policjantami, a potem ukrył się za budynkiem. Został zatrzymany.

 

 

- W miniony wtorek po godz. 19 w Jasieńcu policjanci z grójeckiej drogówki chcieli zatrzymać kierującego motocyklem, który przekroczył prędkość o 36 km/h. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania, który zignorował, i zaczął uciekać. Motocyklista wielokrotnie zmieniał kierunek jazdy stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeździł po chodniku oraz pasem o przeciwnym do kierunku ruchu. Chcąc zgubić policyjny pościg ukrył się za budynkiem, gdzie został szybko zatrzymany przez policjantów - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 16-latek, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania. Motocykl wziął bez wiedzy brata. Teraz o ewentualnych środkach poprawczo-wychowawczych zdecyduje sąd rodzinny.

kat

 

 

Tags