Sponsorowany
Sponsorowany

Tag: glosowanie

Tylko dzisiaj i jutro (w poniedziałek, 20 i wtorek, 21 czerwca) można głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Liczba oddanych głosów przekroczyła już 28 tys., co już teraz oznacza, że w tym roku frekwencja będzie najwyższa ze wszystkich dotychczasowych. Zdecydowana większość to głosy oddane przez internet.

Apteka kultury, radomski festiwal ogrodów, tężnia solankowa w Czarnolesie, festiwal muzyczny Pion(ki) Kultury – to tylko kilka z 50 projektów, jakie mieszkańcy regionu radomskiego zgłosili do Budżetu Mazowsza na 2023 r. Do realizacji wybrano 27. Już można na nie głosować.

Trzy projekty, które dotyczą Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu znalazły się na liście do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Instytucja ma szansę zdobyć finansowanie na ich wykonanie dzięki wspólnemu zaangażowaniu radomian i mieszkańców regionu.

Aż 184 spośród 267 projektów zgłoszonych przez radomian do X edycji Budżetu Obywatelskiego, trafi na kartę do głosowania. To propozycje pozytywnie zweryfikowane – najpierw przez merytoryczne wydziały, biura, jednostki i spółki miejskie, a następnie przez Zespół Opiniujący. Głosowanie odbędzie się od 1 do 21 czerwca.

Dwa obiekty z Pionek znalazły się w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Chodzi o park miejski Błonia i targowisko „Manhattan”. O tym, kto zwycięży rywalizację, decydują w głosowaniu internauci.

W przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego zostanie przeznaczona kwota 7 mln 750 tys. zł. Rada Miejska przyjęła dzisiaj uchwałę w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt BO na 2023 r.

To ostatnie godziny głosowania w wojewódzkim etapie plebiscytu miast Świeć się z Energą. Regionalny etap tej rywalizacji kończy się we wtorek, 11 stycznia o godz. 12. –  Już na tym etapie na zwycięzców czekają charytatywne nagrody. W każdym z województw najwyżej oceniona miejscowość otrzyma wart 10 tys. zł sprzęt AGD oraz wirusobójczą lampę UV-C – przypominają organizatorzy.

Do 11 stycznia 2022 r. można głosować w Plebiscycie Miast „Świeć się z Energą”. To konkurs na najpiękniejszą świąteczną iluminację. O zwycięstwo jak co roku walczy też Radom, który już pięć razy wygrywał na etapie wojewódzkim.

Po prawie pięciu godzinach obrad, radni przyjęli dziś budżet Radomia na 2022 r. zaproponowany przez prezydenta. Znalazły się w nim m.in. pieniądze na podwyżki dla pracowników MOPS i domów pomocy społecznej, o co wnioskowali zarówno radni Prawa i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej.

Modernizacja lądowiska dla helikopterów przy szpitalu na Józefowie, wykonanie tyflografik umożliwiających „oglądanie” obrazów Malczewskiego niewidomym, Free (Ra)dom Festival – to tylko trzy z dziewięciu „radomskich” projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2022.

Reklama