Tag: sąd

Igor M. oskarżony o przyjmowanie łapówek w czasie, gdy był wiceprezydentem Radomia. Prokuratura Regionalna w Lublinie stawia mu siedem zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych i jeden przekroczenia uprawnień jako urzędnika samorządowego. Igor M. chce dobrowolnie poddać się karze, a prokurator wyraził na to zgodę.

Sąd Rejonowy w Radomiu zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla dwóch mężczyzn, którzy umieścili w pralce dwulatka, nagrali filmik i wrzucili go do sieci. Jeden z podejrzanych może wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 4 tys. zł.

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich na radomskim deptaku ozdobił napis „Konstytucja”. Tablicęz charakterystyczną grafiką znaną z wielu protestów przeciwko łamaniu ustawy zasadniczej umieślicili członkowie stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji.

Raport dotyczący sytuacji finansowej Portu Lotniczego Radom ma przygotować do 28 sierpnia nadzorca sądowy. Po tym terminie odbędzie się posiedzenie sądu w sprawie upadłości spółki. Cała procedura może potrwać długo.

– Nie zabiłem Pauliny i jej dziecka. Nie przyznaję się do winy – mówił dzisiaj przed sądem Maciej S., którego prokuratura oskarża o podwójne zabójstwo: matki i jej niespełna półtorarocznego synka. – Dla mnie rodzina jest najważniejsza – podkreślał podczas rozpoczętego procesu mężczyzna.

16-lek kradł w sklepach słodycze a potem sprzedawał je przypadkowym osobom, czyniąc z tego sposób na życie. O konsekwencjach, jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Dzisiaj ostatecznie zdecydują się losy prezydenta Radomia. Naczelny Sąd Administracyjny będzie rozpoznawać skargę kasacyjną wojewody mazowieckiego, dotyczącą wyroku w sprawie wygaszenia mandatu Radosława Witkowskiego.

Na karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Radomiu skazał 56-letnią kobietę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa nowo narodzonego wnuka. Kobieta tuż po porodzie wyniosła dziecko swojej córki w wiaderku do nieogrzewanej sieni. Wyziębioną dziewczynkę uratował ratownik medyczny wezwany do matki niemowlęcia, u której pojawiły się komplikacje poporodowe.

Sąd Rejonowy w Szydłowcu uznał, że Kewin K., jest winny spowodowania tragicznego wypadku w Wierzbicy, w którym zginęły trzy osoby, a czwarta poniosła duży uszczerbek na zdrowiu i skazał 21-latka na karę 10 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kewin K. ma też zapłacić pokrzywdzonym finansowe zadośćuczynienie.

Policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca Radomia, który miał pół kilograma amfetaminy. Ponadto był poszukiwany.

Reklama