Sponsorowany
Sponsorowany

Tag: stadion

– MOSiR nie wyraził zgody na wydłużenie terminu odbioru stadionu do 30 września – poinformował inwestor w odpowiedzi na wcześniejsze sugestie, że Betonox zwrócił się do miejskiej spółki, by ta zaakceptowała nowy termin zakończenia wszystkich prac przy ul. Struga 63.

Łącznie ma ich być około 30. Wszystkie TIR-y przyjadą z Węgier  i przywiozą murawę, która zostanie położona na stadionie piłkarskim przy ulicy Struga 63. Pierwsze ciężarówki czekają już na miejscu na rozładunek. To niemal historyczny moment dla Radomia, bo obiekt z wieloma komplikacjami po drodze jest realizowany – wliczając w to czas na wzniesienie hali widowiskowo-sportowej w ramach RCS – od 2016 r.

Roboty budowlane skończone, ale stadion… nieskończony. Jedni nazwali dzisiejszy poniedziałek historycznym, bo to wreszcie finał, drudzy przekonywali, że za wcześnie odtrąbić zwieńczenie dzieła. Radni, którzy jak co miesiąc zajmowali się tematem, chcieli nawet jechać na Struga 53, by przekonać się naocznie, jak wygląda sytuacja, ale ostatecznie do takiej wizyty nie doszło.

Zarówno inwestor – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – jak i przewodniczący doraźnej komisji rady miejskiej d.s. budowy Radomskiego Centrum Sportu uważają, że ze Struga 63, płyną dobre wiadomości. Nie oznacza to jednak, że stadion będzie w pełni ukończony do 31 maja, jak planowano.

Znakiem tego, że budowa stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu finiszuje może być to, że teraz najwięcej emocji wzbudza posadowienie krzesełek na trybunach. Bo nie bardzo wiadomo, jak to się stało, że na jednej z nich umocowano na jej górze więcej białych, a powinno – zielonych. A na dole – na odwrót.

– Żaden aneks, ani żaden protokół konieczności nie został podpisany z Betonoxem od czasu ostatniej sesji rady miejskiej – takimi słowami Rafał Górski, dyrektor w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozpoczął swoje wystąpienie na sesji rady miejskiej, mówiąc o budowie stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu.

Rada Miejska w Radomiu wystąpi do NIK o kontrolę budowy Radomskiego Centrum Sportu. Za przyjęciem stanowiska w tej sprawie głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, radni Koalicji Obywatelskiej byli albo przeciw, albo wstrzymali się głosu. Według ostatniego aneksu do umowy z generalnym wykonawcą – Betonoxem- stadion piłkarski ma być gotowy z końcem maja.

– W aneksie do umowy z wykonawcą stadionu piłkarskiego przy ul. Struga jest zapis, że są to jest ostatnie pieniądze, których Betonox będzie od nas oczekiwał – zapewniał radnych prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Grzegorz Janduła. Radni zgodzili się, by dofinansować spółkę kwotą 24 mln zł pochodzącą z przesunięcia terminów spłat gminnych obligacji.

Prezydent Radomia chce, by radni zgodzili się na przesunięcie terminów spłaty obligacji komunalnych, dzięki czemu będzie możliwe dokapitalizowanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a co za tym idzie uzyskanie pieniędzy na dokończenie stadionu piłkarskiego przy ul Struga. Chodzi o 24 mln zł. Nadzwyczajna sesja w tej sprawie odbędzie się we wtorek 17 stycznia.

Same znaki zapytania stoją w sprawie zakończenia budowy stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu. W przyszłorocznym budżecie miasta, uchwalonym przez radnych wczoraj, nie zapisano na ten cel ani złotówki. Radni na próżno szukali w projekcie uchwały jakiegokolwiek punktu, który by wyjaśniał, ile MOSiR zamierza przeznaczyć na sfinalizowanie inwestycji.

Reklama