W szpitalu na radomskim Józefowie leczą otyłość. Zapisz się na bezpłatne konsultacje

30 czerwca 2022

Ośrodek bariatryczny, który prowadzi kompleksowe leczenie pacjentów z problemem otyłości, działa już w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Wskazaniami do chirurgicznego leczenia tej choroby są m.in. nieprawidłowy wskaźnik masy ciała (BMI) i wiek między 18. a 65. rokiem życia.

 

fot. MSS Radom

 

Ośrodek Bariatryczny wchodzi w strukturę Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej, którego kierownikiem jest lek. Tomasz Szadkowski, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej.

 Szpital nawiązał współpracę z Instytutem Człowieka Świadomego, który prowadzi kampanię #wNOWYMkształcie - pierwszą w Polsce holistyczną koalicją współtworzoną przez specjalistów, ekspertów, pacjentów, towarzystwa naukowe oraz stowarzyszenia pacjentów wychodzącą naprzeciw szerzącemu się problemowi otyłości społeczeństwa - informuje Karolina Gajewska, rzeczniczka MSS.

Konsultacje i badania

W szpitalu na Józefowie prowadzone są konsultacje bariatryczne, które odbywają się w każdy piątek w godzinach od 12 do 14. By się na nie zapisać, trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii ogólnej. -  Konsultacje zostały zorganizowane tak, by pacjent miał zapewnioną kompleksową opiekę medyczną i diagnostyczną. Osoba zakwalifikowana do leczenia jest przygotowywana do operacji przez zespół specjalistów: chirurga, internistę, anestezjologa, dietetyka, psychologa, pielęgniarkę. W razie potrzeby mogą odbyć się również konsultacje ze specjalistami innych dyscyplin medycyny - wyjaśnia Karolina Gajewska.

Pacjent ma zlecany również szereg badań specjalistycznych, które wykonuje w szpitalu. To m.in. badania laboratoryjne, USG brzucha, EKG, echo serca, RTG klatki piersiowej czy spirometria. Zarówno badania, jak i konsultacje specjalistyczne w ramach przygotowania do operacji bariatrycznej są dla pacjenta bezpłatne (wyłączając dietetyka i psychologa, którzy udzielają porad w ramach współpracy ze szpitalem poza  placówką komercyjnie).

Wyposażeni w nowoczesną aparturę

- Ośrodek posiada pełne zaplecze sprzętowe, personalne oraz lokalowe do wykonywania zabiegów bariatrycznych. Operacje te odbywają się w salach bloku operacyjnego naszego szpitala, które są wyposażone w nowoczesną aparaturę niezbędną do przeprowadzania tego typu zabiegów. Po operacji bariatrycznej pacjent jest pod stałą kontrolą poradni chirurgicznej - podkreśla rzeczniczka.

Karolina Gajewska zachęca wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa w utworzonej na Facebooku grupie "Pacjenci ośrodka bariatrycznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu", wymiany poglądów i porad na temat życia przed i po operacji bariatrycznej.

Aby zapisać się na konsultacje, należy zadzwonić pod numer 48 361 36 00.

bdb, kat

 

Tags