• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weekend w „Fosie pełnej kultury”. Tym razem kierunek: Azja

23 lipca 2021

MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę, 24 lipca i niedzielę, 25 lipca na trzeci weekend z „Fosą pełną kultury”. Tym razem kierunek: Azja i okazja, by rozsmakować się w jej kulturze. Co w programie?

 

Karolina Cicha (fot. Materiały prasowe/MOK "Amfiteatr")

 

- Wspólnie z socjologiem i filozofem społecznym przyjrzymy się Japonii: dowiemy się, co jest japońskim "Grunwaldem"? Na ile stereotypowe wyobrażenie o gejszy jest prawdziwe? Czemu Japończycy tak kochają Chopina i jaka będzie Japonia za 50 lat? - zapowiada Patryk Wikaliński z "Amfiteatru".

Kolejny kierunek podróży to Turcja. - Tam dowiemy się czym jest sztuka Ebru, sztuka barwienia papierów, jaka jest jej historia i znaczenie. Już teraz zapraszamy na warsztaty, na których uczestnicy będą mogli wykonać własnoręcznie prace w tej technice - dodaje Wikaliński.

Nie zabraknie także współczesnej, kolorowej i popkulturowej Japonii podczas warsztatów w tworzenia demonicznych charakteryzacji. Finałem warsztatów będzie pokaz oraz sesja zdjęciowa w trakcie dyskoteki.

Wieczór będzie rozbrzmiewał muzyką inspirowaną orientem w wykonaniu Karoliny Cichej z zespołem. 

Natomiast po koncercie rozpocznie się dyskoteka w rytmie elektronicznej muzyki azjatyckiej.

Niedzielne, familijne popołudnie rozpocznie się zawodami w budowaniu z klocków Lego Muru Chińskiego i barwnych, chińskich smoków. Uczestnicy poznają japońską sztukę składania papieru - origami. Dowiedzą się jak wykonać orientalny makijaż, dostaną możliwość ozdobienia swojej skóry tatuażami z henny. Będzie konkurs wiązania sari, turbanów oraz rozpoznawania przypraw. Popołudnie zakończy się pokazem tańca rodem z Bollywood przy akompaniamencie tradycyjnych indyjskich instrumentów.

W oba dni wydarzenia rozpoczynają się o godz.16.

,

16.00 - 16.45 – O sztuce ebru, proscenium – pokazy i rozmowa. Prowadzi: Marta Puchłowska, Ebru malowanie na wodzie – miejsce: „Fosa".

16.45 - 19.00 – Warsztaty ze sztuki ebru, proscenium. Marta Puchłowska, Ebru malowanie na wodzie – miejsce: „Fosa".

17.00 - 18.00 – Kierunek Azja! - rozmowa o kulturze japońskiej. Gościnnie dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. UAM – miejsce: „Kawiarnia Artystyczna".

18.00 - 21.00 – „Azjatycka demonologia" – warsztaty z charakteryzacji dyskotekowej i wizażu + sesja zdjęciowa – miejsce: sala 23.

20.00 - 21:00 – Koncert Karoliny Cichej – miejsce: „Fosa".

21.30 - 12.00 – Dyskoteka „Big in Japan"– miejsce: „Fosa".

,

16.00 - 19.00 – Budowle z klocków LEGO – Budujemy mur chiński i japońskie smoki razem z Bricks 4 Kidz – miejsce: „Kawiarnia Artystyczna".

16.00 - 19.00 – „Origami Manggha - sztuka składania papieru" – warsztaty Grupa Manggha – miejsce: „proscenium na Fosie".

16.00 - 19.00 – Czy umiesz w Indie? – konkurs wiązania sari, turbanów i rozpoznawania przypraw – miejsce: „Fosa".

16.00 - 19.00 – „Muśnięta orientem" – warsztaty z makijażu azjatyckiego Mohini Dance Group – miejsce: „Fosa".

17.00 - 19.00 – „Pnącza, kłącza, dzikie węże" – warsztaty tatuażu z henny – miejsce: sala 23.

19.00 - 20.30 – „Czasem słońce, czasem deszcz" – warsztaty z tańca a'la Bollywood. Specjalnie dla  publiczności koncert i pokaz tańca – miejsce: proscenium na „Fosie".

 

 

Tags