Zastępca szefa radomskiej policji potrącił pieszego. Prawa jazdy mu nie odebrali

23 stycznia 2023

Zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu nadkom. Piotr Banaszkiewicz potrącił w Dąbrówce Zabłotniej (gmina Kowala) idącego lewą stroną jezdni pieszego. Kierowca BMW był trzeźwy. Poszkodowany 37-latek z obrażeniami przewieziony został do szpitala. Funkcjonariuszowi odebrano dowód rejestracyjny auta, ale prawa jazdy nie zatrzymano.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 6.35 na drodze powiatowej w terenie niezabudowanym w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia. - Kierowca BMW, 48-letni mężczyzna jadąc w kierunku Radomia w trakcie wyprzedzania innego pojazdu potrącił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-latek z obrażeniami nie zagrażającymi życiu przewieziony został do  Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - informuje nadinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Potwierdza, że kierującym BMW był pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu, który jechał na służbę.

Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Radom Zachód. - Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pieszy nie miał odblasków. Wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Ze względu na uszkodzenia, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu - dodaje podinsp. Kucharska.

Pieszy po zaopatrzeniu medycznym po kilku godzinach opuścił szpital.

- Niezależnie od prokuratorskiego postępowania, będziemy wyjaśniać okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczył policjant z radomskiej jednostki. Czynności prowadzone będą w KWP w Radomiu - zapewnia Katarzyna Kucharska.

Jak wyjaśniła podinsp. Kucharska zatrzymanie prawa jazdy w podobnych okolicznościach nie jest obligatoryjne. W tym przypadku o tym, że policjant go czasowo nie stracił, zdecydował prokurator.

bdb

Tags